BATMAN SASON İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TİYATRO GÖSTERİSİ

TİYATRO GÖSTERİSİ

Sayın Kaymakamımız Ökkeş BEYAZ tarafından organize edilen Öğretmenler ve öğrenciler tiyatroyla buluşuyor etkinliği kapsamında İstanbul’da faaliyet gösteren Tiyatro Balans Ekibi ilçemize davet edildi. Bu kapsamda 2 seans öğrenciler ve 1 seans da öğretmenlere olmak üzere 3 seanslık tiyatro gösterisi düzenlendi.

 

Ortaokul öğrencilerine uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı, “Pembe Aslında Siyahtır” adlı tiyatro oyunu Sason Yatılı Bölge Ortaokulunda öğrencilerin beğenisine sunuldu. İki ayrı seans şeklinde gösterimi yapılan tiyatro gösterisini öğrenciler ilgiyle izledi. Tiyatro gösterisine ilçemiz okullarından Yunus Emre İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Erdemli Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, İstiklal Ortaokulu, Sason İmam Hatip Ortaokulu ve Karşıyaka Kız Yatılı Bölge Ortaokulu çocukları katıldı.

 

 Daha sonra Tiyatro Balans ekibi tarafından akşam saat 18:00’da bu defa ´Dikkat Aile Var´ oyunuyla öğretmenler için oyunlarını sahneledi. Yunus Emre İlkokulu konferans salonunda sahnelenen oyunu Sason Kaymakamı Ökkeş BEYAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah YAR ve öğretmenler izledi.

 

 

Büyük beğeni toplayan oyunun sonunda bir açıklama yapan Sayın Kaymakamımız Ökkeş BEYAZ Tiyatro Balans ekibine teşekkür ederek, "İlçemizde sosyal etkinliklerin az olması nedeniyle bazı etkinlikler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Özellikle öğretmen ve öğrencilerimiz için bu tür aktivitelerin yapılması ve onlarla birlikte olmak bizleri mutlu ediyor. Umarım ilerleyen zamanlarda bu tarz etkinlikleri yapmaya devam ederiz” dedi.

 

25-11-201725-11-201725-11-201725-11-2017

Devlet Hastanesi Yanı Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası 3.Kat Sason/BATMAN - 04884612495

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.