BATMAN SASON İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAŞIMALI EĞİTİM TOPLANTISI

TAŞIMALI EĞİTİM TOPLANTISI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin ÇAĞLAYAN, Şube Müdürleri Feyzullah YAR  ve Aziz MAMA başkanlığında , 2017-2018 eğitim öğretim yılında taşımalı eğitim kapsamında taşınan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin taşınması ile ilişkin, yüklenici firmaları ve taşıma kapsamındaki okul müdürlerinin katılımıyla koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

 

 

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin ÇAĞLAYAN, “Öğrencilerimizin daha güvenli bir şekilde evlerinden okullara, okullarından evlerine dönmeleri için yapmamız gerekenleri konuşmak ve karar altına almak için toplandık. Öğrenci taşımasının en güvenilir şekilde yapılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yüklenici-sürücü, okul müdürleri olarak üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmek zorundayız. Taşımakta olduğumuz çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Servis taşımacılığı zor ve sorumluluk isteyen bir iştir. Sorumluluğunuzu hiçbir zaman unutmayın. Bu sorumluluk bilinci ile sürekli en iyisini yapmaya çalışacağınızı biliyoruz. Denetimlerimiz eğitim öğretim sezonu boyunca müdürlüğümüz tarafından sürekli olarak yapılacaktır. Okula gelen servis araçlarının denetiminden birinci derece sorumlu olan kişi ilgili müdür yardımcıları, o günkü nöbetçi öğretmenlerdir. Taşımalı eğitimle ilgili olarak taşıma kapsamındaki tüm okul idarelerinin gerek Teknik Şartnameyi, gerekse Taşımalı Eğitim Yönetmeliğini iyice incelemeleri ve taşıma işlerinin ilgili şartname ve yönetmelik doğrultusunda yapılması noktasında üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleri gerekmektedir” dedi.

 

Toplantının son kısmında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin ÇAĞLAYAN’IN Şirket-Araç sahipleri, Okul idarecileri ve Sürücülere; öğrenci taşıma servisi güvenliği ve taşıma hizmetleri ile ilgili diğer konularda karşılaşılan aksaklıkları dile getiren konuşmalarını takiben, sorunlarını dile getirenlere, idareciler tarafından sorunların çözüm önerileri konusunda bilgi ve yönlendirmelerin ifade edildiği karşılıklı konuşmaların ardından iyi niyet ve temennilerde bulunularak, toplantıya son verildi.

 


15-10-2017

Devlet Hastanesi Yanı Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası 3.Kat Sason/BATMAN - 04884612495

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.