BATMAN SASON İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim EREN´in İkinci Yarıyıl Başlama Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim EREN´in İkinci Yarıyıl Başlama Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim EREN´in İkinci Yarıyıl Başlama Mesajı...

     2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını geride bırakmış olup ikinci yarısına başlama arefesindeyiz. Göreve başlayalı bir ay gibi bir zaman oldu. Başarısızlığı gidermeyi şiar edinmiş bir anlayışla yola çıktık. Tüm çalışmalarımız bu ülkü etrafında taviz vermeden ve yılmadan sürecektir.

     İlk çalışmamız eğitim-öğretimde görülen aksaklık ve eksikliklerin tespiti oldu. Atılacak adımların da neler olacağını bu çerçevede belirlemeye çalıştık. Önümüzdeki zaman diliminde periyodik ve sistematik bir şekilde ekip arkadaşlarımla beraber çalışma ve projelerimizi yavaş yavaş hayata geçireceğiz.

     Önceki dönem ve yıllara ait başarı durumu ortada. Yalnız geçmişe takılıp kalmanın bir mantığı yoktur.  Geçmiş zamandaki tabloyu ortadan kaldırıp, yaşadığımız çağın gerek ve donanımlarıyla donatılmış,  bilgiye nasıl ulaşacağını bilen gençler yetiştirmek yegane gayemiz olacaktır ve bunun gerçekleşeceğine inancımız sonsuzdur.  Çünkü eğitim- öğretimdeki girdi ve çıktıların iyi bilinmesi, önceki zaman diliminde yapılmış doğru ve yanlışların iyi bir şekilde analizi, bulunulan noktanın tespiti ve varmak istenilen hedeflerin reel olarak bilinmesinin başarısızlık denilen mefhumun ortadan kaldırılmasında mihenk taşı olduğu gün gibi aşikardır. Yürüdüğümüz yoldaki tüm kapıları açacak anahtar ve yolumuzu aydınlatacak meşale başaracağımıza olan inancımız ve vazife için azami derecede göstereceğimiz gayretimizdir.

                ‘’Gecenin en karanlık noktası şafağın müjdecisidir.’’

     İşte, biz buna yürekten inanıyoruz. Gayret ve azimle başarılamayacak hiçbir şey yoktur. Şartların zorluğu veya durumun  vehameti gözümüzü korkutmuyor. Bilakis daha şevkle vazifeye sarılmamızın tetikleyicisi oluyor. Unutmayalım ki, başarısızlık kader değildir. Bunun bir yazgı olmadığını tüm eğitim çalışanlarımızla beraber kanıtlayacağız. Modern dünyanın gerektirdiği bilgi, beceri ve donanıma sahip gençler yetiştirmek; eğitim ve öğretimde modern yaklaşım ve yöntemlerle; akılcı ve gerçekçi ideallerle;  eğitim-öğretim odaklı ve öğrenci merkezli hareket etmek çalışma sistemimizin ana prensibi olup aynı şekilde olmaya devam edecektir. Bu çalışma esnasında birincil ihtiyacımız A’dan Z’ye herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmekten imtina etmemesidir.  Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımızın, sivil toplum örgütlerinin, kıymetli velilerimizin; biz eğitim camiasına bundan sonra da desteklerinin eskisinden daha fazla olacağından eminiz.

                Unutulmamalıdır ki:

     ‘’Rüyaları gerçekleştirmenin yolu, hiç uyumamaktır.’’

     Aydınlık, huzur ve barış ancak eğitimle gelir. Bu aydınlığı getirme nöbetine herkesin bizimle duracağı şüphe götürmez bir gerçektir.

     2014-2015 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin başarılarla dolu geçmesi , başarısızlık ve olumsuzlukların ortadan kaldırılması noktasında bir milat olması temennimizdir.  Değerli eğitim çalışanlarımıza, kıymetli velilerimize ve sevgili öğrencilerimize huzur, sağlık ve başarı dileklerimi sunar, yeni dönemin hayırlı olmasını dilerim.

 

                                                                                                                                      Halil İbrahim EREN

                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Devlet Hastanesi Yanı Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası 3.Kat Sason/BATMAN - 04884612495

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.