BATMAN SASON İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin ÇAĞLAYAN’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin ÇAĞLAYAN’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

       Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen. Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, çağdaşlığın, güvenin, başarının, hoşgörünün, dayanışmanın, sevgi ve saygının, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin, bir şeyler beklemeden hep vermenin, “Beni düşünen var mı acaba?” diyen öğrencisini rüyasında görecek kadar düşünmenin, bir harf, bir sayı öğrenildiğini görünce sevinçten uçmanın, öğrencisini önemli mevkilerde görünce onunla gurur duymanın, kısaca öğrenmenin, öğretmenin; geçmişin ve geleceğin imzasıdır öğretmen. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

 

        Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Çocuklarımızı ham bir madde olarak ele alan öğretmenler; üzerlerinde titiz, dikkatli ve sabırlı bir çalışma yaparak, onları şekillendirir.

       Bizler, meslek hayatımız boyunca, iyilik, doğruluk ve sorumluluk anlayışı içinde, insana ve topluma yön veren rehberlerden en önde gelenleriz.  Büyük Önder Atatürk; “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Eserinizin değeri, sizin maharetiniz ve fedakârlığınızla orantılı olacaktır. Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır!” derken bizleri hem layık olduğumuz dereceye yükseltmiş, hem de sorumluluğumuzun büyüklüğünü ve önemini belirtmiştir.

 

Değerli Öğretmenlerim,

 

        Sizlerle birlikte bu necip milletin evlatlarına hizmet etme imkânı veren Allah’a hamd ediyorum. Sizlerin desteği ve bu milletin duaları olmadan başarıyı yakalamamızın imkânsız olduğunu çok iyi biliyorum. Meslekteki konumumuz ne olursa olsun amacımız; ilçemizdeki tüm öğrencilerimizi, milli ve ahlaki değerlerle donatarak; “Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır.” düsturuyla yetiştirebilmektir.  Sizlerle bunu başaracağımıza olan inancım tamdır. 

 

 

       2023 vizyonuna uygun bir neslin yetiştiğine şahitlik ediyoruz. 15 Temmuz gecesi biz akademik ve kariyer olarak başarının geleceğimiz için yeterli olmadığını, bu milletin değerleri ile yoğrulmuş karakterli bir neslin milletin selameti ve geleceği için çok daha önemli olduğunu öğrenmiş olduk. Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize ve ahirete göçmüş öğretmenlerimize Allah´tan rahmet diliyor, öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum.

Devlet Hastanesi Yanı Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası 3.Kat Sason/BATMAN - 04884612495

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.