BATMAN SASON İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin ÇAĞLAYAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin ÇAĞLAYAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, yurdumuzun her köşesinde Cumhuriyet’in kuruluşunun 95.yıl dönümünü coşkuyla gururla kutluyoruz. Bizlere bu gururu yaşatan, bin yıllık devlet geleneğimizi Cumhuriyet’le taçlandırmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla minnetle şükranla yâd ediyorum.

 

Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’le başlayan kutlu yürüyüşümüzün yıl dönümü… Bu anlamlı günde, milletimizin birlik ve beraberliğini “kardeşlik“ şuuruyla korunması ve yaşatılması için elimizden gelenin yapıldığını bilmenizi isterim. Yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi Sason’da da Cumhuriyet’in tüm değerlerinin korunması hepimizin sorumluluğundadır. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde bu kutlu yürüyüşümüz ilelebet devam edecektir.

 

Atatürk’ün dediği gibi “Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getiren milletler, evvela haysiyetlerini ve daha sonra istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.“ Ülkemiz ekonomik ve siyasi istikrarını cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı kalarak devam ettirmektedir.

 

Düzenimizi, refahımızı, kardeşliğimizi bozacak girişimler geçmişte olduğu gibi şimdi de yarın da olacaktır. Fakat aziz milletimizin vatanına, bayrağına bağlılığı ortak değerler etrafında bütünleşmiş olması, bu girişimlerin nafile olduğunu göstermektedir. Zira Mehmet Akif’in “top bile sindiremez“ dediği kadim, kudretli, yürekli insanlarımız sayesinde bu badireleri de kazasız belasız atlatacağımıza inancımız tamdır. Cumhuriyet’in kurucu felsefelerinden ve ideallerinden kopmadan çağdaşlaşma savaşımız, sağlam devlet geleneğimizle devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor; tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

 

Mehmet Emin ÇAĞLAYAN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Devlet Hastanesi Yanı Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası 3.Kat Sason/BATMAN - 04884612495

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.